Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burcu burçlar kuşağının en orta burcudur. En belirgin özelliği akıllı olmasıdır. Doğru olan ile yanlış olan arasındaki farkı kolaylıkla ayırt edebilirler. Son derece dikkatli kişilerdir. Her şeyi değerlendirir, ölçer, biçer ve düşünürler. Karar alacaklarsa da karşılaştırma yapmadan almazlar. Yaptıkları analizleri gerçekten ince eleyip, sık dokuyup yaparlar. Uygunsuz durumları, hızlı bir biçimde anlayabilir ve düzeltme çabası içerisine girerler. Tüm bunları Başak burcunu ayrıntıcı, takıntılı ve titizlik hastası gibi gösterebilir. Başak burcu insanları için dürüstlük ve doğruculuk çok önemlidir. Bu konuda çevresindeki insanların özen göstermesi gerekir.

Başak burcu insanlarının bulundukları ve yarattıkları ortam tam anlamıyla bir müze gibidir. Her şey simetrik bir şekilde yerleştirilmiştir. Renk uyumuna, düzene ve titizliğe aşırı derecede önem verirler. Evinde bulunan kitapları bile konularına göre yerleştirirler. Yaşadıkları ev her zaman temizlik kokusu ile dolup, taşar. Böyle bir eve misafirliğe gittiğinizde, o evin sahibinin Başak olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Başak burcu, aklın gezegeni olarak adlandırılan Merkür tarafından yönetilir. Onları en çok rahatsız eden durum çevresi ve ruhsal durumlarıdır. Bu tarz karmaşalardan aşırı derecede rahatsız olurlar. Başak burcu insanlarının ayakları her zaman yere sıkı ve sağlam bir şekilde basar. Bunun nedeni ise toprak grubuna bağlı olmalarıdır.

Başak burçlar kuşağının güven ve huzur veren burcudur. Desteğe, güvenmeye ve dayanışmaya ihtiyacı olan herkesin ona da ihtiyacı var demektir. Çoğu insanın aklını başından alabilecek hareketler, Başak burcu insanları için oldukça doğaldır. Alınması gereken kararlarda, doğru adımlar atar ve tereddüt etmeden uygulamaya sokar. Hızlı kararlar alması ile dikkat çeken insanlardır. Özellikle tıp dalında, bir çok Başak burcu insanına rastlamak mümkündür. Sürekli mızmızlanan insanlar karşısında sakin olmasını iyi bilirler.

Başak Burcu

Başak burcu insanları için, karmaşık değil, tek düze bir insandır diyebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında ruhsal sıkıntıları yokmuş gibi görünebilir. Ancak tüm bunları düşünmeden önce ona biraz daha yakınlaşmalı, daha sonra karar vermeniz gerekir. Başak, Merkür'ün çocuğudur ve oldukça akıllıdır. O asla soğuk ve sıradan bir insan olamaz. Özellikle duygusal anlamda nadir tepkiler gösterir. Bu da diğer insanlar tarafından duygusuzluk olarak görülebilir. Ancak bu hiçte böyle değildir. Son derece duygu yüklü ve şefkatli bir insandır ancak bu konuda karşısındaki insana gerekli olan ilgiyi göstermez. Kendisindeki tüm zayıf yönleri bilir. Bu nedenle kendisinden şüphe edebilecek kişiliğe sahiptir. Ancak bu şüphecilikleri manevi değerlerini bozacak şekilde değildir.

Başak burcu insanları sürekli olarak daha önce yaptığı hataları düzeltmek adına hareket eder. Güvensizliklerini ve koruma özelliklerini yok etmek ister. Başak burcu insanın takvimler ile arası o kadar iyidir ki, hemen her şeyi not alır. Ancak hiç kimse önceden, yaşanabilecekler konusunda fikir yürütemez. Başak burcu ne kadar akıllı olursa olsun, kestiremediği şeyler yaşayabilir. Kargaşadan nefret eder ve böyle bir durumun içerisine girmemek içinde aşırı hareketler sergileyebilir. Hayat ile ilgili planları konusunda abartılıdır. Bu nedenle coşku ve heyecan eksiklikleri vardır. İnsanlar konusunda, dış çevre konusunda her zaman duvarları vardır. Bu duvarları kendisi inşa eder ve arkasından şunu söyler; bir hapishane hayatı yaşıyorum.

Başak burcu insanlarının en dikkat çekici özelliklerinden biride kendilerine aşırı derecede dikkat etmeleridir. Bu tarz davranışları, çevresinde bulunan insanları kimi zaman sinirlendirebilir. Özellikle dış görünüşleri konusunda çok dikkatlidir. Ancak bu özellik sadece bulunla da kalmaz. İç dünyaları konusunda da aşırı derece dikkatlidir. İnceleyici ve detaycı davranırlar. Bu özellikleri ile kendisindeki veya karşısındaki insanın zayıf noktasını kolaylıkla fark edebilir. Bunları kolaylıkla anlaması, eleştirici olmasına neden olabilir. Yaptıkları eleştiri karşısındaki insanı da derinden üzer. Yaptıkları her eleştirinin içinde her zaman bir gerçeklik mutlaka vardır. Bunu unutmamak gerekir.

Başak Burcu

Başak burcu insanları yaşları ilerledikçe sabit düşünceli ve monoton bir kişiliğe sahip olurlar. Ancak bu durum güvensizlikten kaynaklanır. Genç yaşta olan Başak burcu insanlarının bu durumdan korkmaması gerekir. Özgüveni yüksek olan ve yükseltmeyi başaran Başak burcu insanlarının bu durumdan korkmasına gerek yoktur. Genç yaşta olan Başaklar, yaşı ilerlemiş Başak burcu insanlarını dinleyebilir. Özellikle Başak burcu erkeğinin hafızası oldukça kuvvetlidir.

Başak burcu insanı yukarıda belirttiğimiz gibi hem çok eleştirici hem de çok titizdir. Bu özellikleri sıkıcı boyutlara ulaşabilir. Hayatı hem kendisine hem de çevresindeki insanlara zindan edebilir. Bu konuda aldıkları tepkinin doğruluğu da çok yüksektir. Ama şunu da unutmamak gerekir. Başak burcu insanı olmasaydı, bir çok iş aksayabilir, hatta yapılmazdı. Düzen bozulur, disiplin yok olurdur. İşte bu nedenle onlara ihtiyacımız vardır. Haksız yere eleştiride bulunmak, Başak burcu insanlarına göre değildir. Eleştiriye maruz kalan kişinin bu konuda gerçekten düşünmesi gerekir. Gerek gördüğü sürece sert tutumlarını devreye sokacaktır. Neyin, nasıl olması gerektiği konusunda oldukça iyidir. Tembel olmaktan ve tembel insanlardan hoşlanmazlar.

Başak burcu insanları kısa vadeli planlar yapmaz. Yaptıkları her plan ileriye yöneliktir. Önlerine bir hedef koyduklarında, o hedefe ulaşma yolunda asla pes etmezler. Sabırlı yönleri bu konuda kendilerine destek çıkar. Araştırmacı ve analitik zekaları vardır. Mantıklarından gelen güçlü sesleri vardır. Maddiyat, Başak burcu insanları için çok fazla önemli değildir. Sadece ihtiyaçlarını karşılayacak kadar maddi güce sahip olmak ister. Ün'den, şöhretten ve lüks hayattan fazla hoşlanmazlar ve pekte ilgilerini çekmez.

Başak burcu insanları için çalışmak gerçekten önemlidir. Emek olmadan, hiçbir şeyin kazanılmayacağını iyi bilir. Tüm burçlar arasında, aldığı görevlerin ve sorumlulukların, Başak burcu insanları kadar farkında olan başka bir burç yoktur. Yerine getirmediği hiç bir sorumluluk ve görev yoktur.

Başak burcu insanları ağırkanlı veya maddeci değildir. Onun estetik güzelliklerden uzak yaşadığını düşünmek neredeyse imkansızdır. Başak burcu insanı son derece pratiktir ve bu konuda oldukça başarılıdır. Belki de onların en önemli kusuru, mükemmeliyetçi olmasıdır. Her şeyin mükemmel olmasını ister. Onun için ya mükemmel olacaktır ya da hiç. Bu tarz davranışlarını, kendi içlerinde aşmayı başardıkları sürece emin adımlar ile ilerleyecektir. Her adımda pratik olmalarının ve zekalarının etkisini hissedeceklerdir.

Başak burcu insanlarının öne çıkan bir diğer özelliği de aşırı temiz olmalarıdır. Temizlik onlar için o kadar önemlidir ki, bu durum hastalık noktasına varabilir. Temizliğin ve titizliğin yanında düzene de aşırı derecede önem verirler. Düzen, hayatlarının her alanında kendisini gösterir. Değişime fazla açık değildir. Geleneksel yaşamayı tercih ederler.

Başak burcu insanlarının arkadaşları da tıpkı kendisi gibidir. Kendisi gibi kurallara uyan, bunları yok saymayan insanlar ile yaşamak ister. Toplum kurallarına aykırı gelecek hiç bir hareketi sergilemezler. Bu nedenle onları sabit fikirli olarak görmekte mümkündür. Onlar için doğru olan bir fikri değiştirmek oldukça zordur. Başak burcu insanları son derece dürüst kişilerdir. Gizemli işler ve davranışlar ona göre değildir. Dedikodu yapmaz, hiç kimsenin arkasından konuşmazlar.

Başak burcu insanları güvenilir ve ölçülü insanlardır. Sakin görünüşlerinin altında güvensizlik olan kişilerdir. Ancak bu durum bir gün patlama noktasına ulaşacak ve patlayacaktır. Başak burcu insanları çift karakterli değildir. Başak burcu insanları haylazlık etmekten hoşlanır. Bazı başak burcu insanları da korkunçluk noktasına varabilecek kadar züppe olabilir.

Başak burcu iş hayatı

Başak burcu insanları iş hayatında hırslı yapısı ile daima başarıyı yakalar. Ancak bu burcun insanları genç yaşlarda çalışma hayatını öğrenmelidir. Aksi halde gezmeyi ve eğlenmeyi daha çok sevebilirler. Ancak söz konusu Başak burcu insanları olduğu için, hayatının her alanında göze çarpan düzen, burada da kendisini gösterir. İş hayatında düzenli olmayı tercih eder. Emir almayı sevmese de, rica edildiğinde bir işi seve seve yaparlar. Çalışma masası daima düzenlidir. Her şey yerli yerinde, bir sonraki güne hazır bir şekilde bekler. Para kazanmasını iyi bilirler.

Başak burcu aşk hayatı

Başak Burcu Aşk

Başak burcu insanları, aşk hayatlarında genel olarak utangaç bir tavır sergiler. Aşk hayatlarına değer verir ve sevdiği insana sadık kalırlar. Aşk hayatlarında daima hayalini kurdukları bir partner vardır ve o kişiyi bulmak isterler. Ciddi beraberliklerin insanlarıdır, yüzeysel ilişki kurmak onlara göre değildir. Duygusal yapıları, aşk hayatlarına yansır.

Başak burcunun olumlu yönleri

Başak burcunun olumlu yönleri arasında; güvenilir olmaları, destek çıkan yapıları, azimli ve dürüst yapıları vardır. Ayrıca sabırlıdırlar ve tutumlu olmayı severler. Oldukça çalışkan insanlardırlar.

Başak burcunun olumsuz yönleri

Başak burcunun olumsuz yönleri arasında; ketum ve mesafeli olmaları vardır. Özellikle, kuşkucu olmaları ikili ilişkilerde sıkıntılar yaşamalarına neden olabilir. Tutucu olmaları sonucunda cimri davranışlar sergileyebilirler.

Burçlar kuşağında başak

Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür'dür. Negatif, toprak grubuna bağlıdır. Dişi burçtur ve değişken niteliktedir. Simgesi ise, elinde başak tutan bir kızdır. Çalışma ve sağlık evi olan, altıncı evi temsil eder. Uğurlu rengi; Mavi, uğurlu sayısı; 5, uğurlu taşı; safir, uğurlu günü; çarşambadır.

Başak burcu özellikleri. Başak burcu kadınının, erkeğinin, genel ve fiziksel özellikleri.
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!